Djelatnosti
Odjel medicinske dijagnostike i rehabilitacije
Medicinska dijagnostika
Dijagnostika svih razvojnih i stečenih komunikacijskih i jezično-govornih poremećaja, dijagnostika specifičnih teškoća učenja (dyslexia, dysgraphia, dyscalculia), funkcionalna dijagnostika slušanja i dijagnostika poremećaja glasa i gutanja kod osoba svih životnih dobi.
Medicinska rehabilitacija
U sklopu medicinske rehabliltacije pružamo logopedski tretman, tretman edukacijskog rehablitatora, tretman kineziterapeuta, tretman psihologa, terapiju senzorne integracije i NFB trening po Othmeru.
Uz individualnu rehablitaciju, provodi se i rad u grupi djece sa motoričkim i jezično govornim teškoćama sa ciljem poticanje socijalizacije te dodatne stimulacije.
Naš stručni tim čine otorinolaringolog, neuropedijatar, logopedi, psiholog, edukacijski rehabilitator, kineziterapeut.
Radno vrijeme
Ponedjeljak – petak: 07:00 – 20:30
Voditeljica odjela: Bojana Knežević, mag. logopedije
Telefon: +385 047 61 7 52
Radno vrijeme: izdvojena ambulanta Slunj
Dom zdravlja Slunj
Utorak i četvrtak: 08:00 – 14:00
Telefon: +385 095 35 54 539
Napomena:
Za pregled i terapiju je potrebna uputnica odabranog liječnika primarne zdravstvene zaštite.
Terapija se provodi individualno ili u manjim grupama. Izbor opreme i terapeuta određen je oblikom terapije u odnosu na vrstu poremećaja i kronološku dob pacijenta.
Procjena, savjetovanje i rehabilitacija!
Rehabilitacija slušanja i govora
Terapija smetnji izgovora
Poremećaji izgovora glasova predstavljaju najučestaliji govorni poremećaj u djece i najveći broj njih dolaze logopedu baš zbog takvih teškoća. Razlikujemo artikulacijske poremećaje…
Terapija poremećaja ritma i tempa govora
Poremećaji ritma i govora su mucanje i brzopletost. Poremećaj tečnosti, tempa i ritma govora koji se ispoljava u nevoljnim grčevima mišića govornih organa (usana, jezika, mekog nepca, glasnica…
Terapija GOVORA KOD RASCJEPA NEPCA
Rascjep usne i/ili nepca podrazumijeva otvor ili prazninu na gornjoj usni, tvrdom ili mekom nepcu. Rascjep utječe na funkcije hranjenja, disanja, govora i slušanja…
Terapija poremećaja čitanja, pisanja i računanja
Elementi i poteškoće koje će kasnije rezultirati poteškoćama čitanja, pisanja i računanja mogu se uočiti već u predškolskoj i ranoj školskoj dobi. Terapiju treba započeti što ranije.
Terapija jezično govornih poremećaja uzrokovanih ozljedama ili oštećenjima
Sve više raste broj odraslih osoba koje imaju različite jezično govorne poremećaj najčešće uzrokovanje oštećenjima nakon preboljenog moždanog udara…
Terapija jezično govornih poremećaja
Usporen razvoj govora, zaostao razvoj govora i nedovoljno razvijen govor dijagnoze su koje se odnose na neadekvatan razvoj govora, a terminologija se mijenja ovisno o kronološkoj dobi djeteta.
Terapija poremećaja glasa
Poremećaji glasa najčešće nastaju uslijed zlouporabe i/ili krive, obično hiperfunkcionalne uporabe glasa, anjihova posljedica nerijetko su i različite organske promjene na glasnicama, poput vokalnih nodula.
SENZORNA INTEGRACIJA
Senzorna disfunkcija kao neurološki poremećaj može se javiti kao samostalna teškoća ili može biti obilježje nekog stanja. U program terapije senzorne integracije uključuju se djeca sa disfunkcijom i teškoćama…
NEUROFEEDBACK TERAPIJA PO OTHMERU
Neurofeedback je računalno potpomognuta metoda treninga u kojoj se određeni parametri moždane aktivnosti, koji se inače ne mogu percipirati, učine vidljivima klijentu/ pacijentu.
RAD U GRUPI DJECE SA JEZIČNO GOVORNIM I MOTORIČKIM TEŠKOĆAMA
Skupini djece s jezično govornim i motoričkim teškoćama primarni je cilj poticanje socijalizacije kroz motoričke i ritmičke igre, senzomotoričke poligone…
POTPOMOGNUTA KOMUNIKACIJA
Namijenjena je osobama sa složenim komunikacijskim potrebama koje se ne mogu služiti govornim jezikom i/ili imaju teškoće jezičnog razumijevanja uslijed različitih poremećaja i oštećenja…